נגישות, תנועה והליכה

גלגלים קטנים וגלגלים גדולים – מה ההבדלים?

מתעניינים בכסאות גלגלים ומעוניינים לדעת אודות ההבדלים בין כסא גלגלים עם גלגלים קטנים אחוריים לבין גלגלים גדולים אחוריים? זה בדיוק נושא המאמר בו נעסוק היום.
אז מתי נבחר בכסא עם גלגלים אחוריים גדולים ומתי דווקא נבחר באופציה של כסא עם גלגלים קטנים?
האם יש אלמנטים נוספים שיש להתחשב בהם? כל זה ועוד במאמר שלפניכם.

גלגל אחורי גדול בכסא גלגלים – אודות האפשרות

גלגל אחורי הוא בעל מטרה חשובה ומאד ברורה – מצד אחד, לתת לכסא יציבות ואילו מהצד השני לאפשר למשתמש להניע את עצמו באופן עצמאי.
כאשר מדובר על משתמש שמסוגל להניע את עצמו – הגלגלים של הכסאות צריכים להיות גדולים, וזאת על מנת שיוכל להגיע אל חישוקי ההנעה ולהצליח להזיז את הכסא בקלות. בחירה זו נחשבת כמועדפת עבור אנשים שנחשבים פעילים הרבה יותר.

חשוב לדעת שאחד מהיתרונות הגדולים ביותר של כסא גלגלים בעל גלגל אחורי גדול היא העובדה שניתן להיכנס אליו גם בשטחים יותר “בעייתיים”, למשל – דשא. מעבר לכך – ניתן לבצע בו ניתוק של הגלגלים ובכך לאחסון אותו בצורה נוחה יותר, למשל: ברכב לצורכי נסיעה.

מתי בוחרים באופציית כסא גלגלים עם גלגל קטן?

אם מדובר על אדם אשר משתמש במלווה או לחילופין מטפל, באופן קבוע, רצוי ללכת על האופציה של כסא עם גלגל אחורי קטן, מוכר גם בשם “גלגלי טרנזיט”. אופציה זו נחשבת טובה כי היא, בדרך כלל, לא דורשת שטח אחסון גדול מדי וכן, ניתן לנווט בה בחללים קטנים בצורה טובה, כמו למשל: במעליות, בבתים וכיוצא בכך.

במה בוחרים?

על מנת להצליח לבחור נכון, חשוב מאד לאפיין מיהו המשתמש בכסא, כפי שציינו לעיל – אם מדובר על אדם פעיל, הרי שבחירת כסא עם גלגלים גדולים תהיה הבחירה הנכונה. אם מדובר על אדם מבוגר שיש לו מלווה – כסאות עם גלגלים אחוריים קטנים תהיה הבחירה הנכונה. חשוב לדעת שכיום, בכסאות למלווה, ניתן להתקין מנוע אחורי ובו לחצן יד, כך שהכסא הופך לממונע ולפשוט הרבה יותר לתפעול בעבור המלווה, במידת הצורך.

מעבר לשאלה – מיהו המשתמש. חשוב מאד להתייחס לעניין המחיר, כיום ניתן למצוא מנעד רחב של מחירים ולכן יש להחליט על תקציב.
כיוון שלכל כסא יש אלמנטים שונים יש להתייחס לעניין הגופני של המשתמש – גובה הכסא, רוחב מושב, גודל הגלגלים, האם הגלגלים נשלפים, האם הרגליות נשלפות ושאלות נוספות שיוכלו לכוון אתכם להחלטה הנכונה.

נקודה למחשבה

אם אף אחת מהאופציות הללו אינה מתאימה ומדובר על משתמש שרוצה להיות עצמאי, כמובן שניתן לבחור באפשרות של כסא גלגלים ממונע, יש כיום אופציות רבות באפשרות זו – כסא ממונע “רגיל”, בעל צג דיגיטלי וכיוצא בכך.
אפשרות נוספת הינה קלנועית ליחיד שיכולה גם היא לענות על הצורך בניידות נוחה.