תנועה והליכה

איך בוחרים רולטור?

רולטור הוא הליכון משוכלל עם 3 או 4 גלגלים ובלמים המעניק תמיכה מרבית לשמירה על שיווי המשקל.

מספר לא קטן של אנשים בגיל השלישי מוצאים את עצמם מתקשים לנוע בשל בעיות בריאותיות שנגרמות ממחלות כמו בעיות מפרקים, ראומטיזם וכולי ולעיתים סובלים גם מאיבוד שיווי המשקל והיציבה. בעיות בריאותיות אלו משפיעים לרעה על התנועה וההליכה עד כדי קושי לנוע בין חדרי הבית ובטח קושי ביציאה מהבית אל מקומות כמו קופת החולים או חברים ומשפחה.

יש מספר עזרי הליכה שיכולים לסייע כמו מקל הליכה או הליכונים מסוגים שונים אך בלא מעט מקרים אנשים זקוקים או מעדיפים מוצר שנקרא רולטור . רולטור הוא מעין הליכון משוכלל עם גלגלים ובלמים שניתן להניעו בכוח הדחיפה והוא מעניק תמיכה מרבית לשמירה על שיווי המשקל. רולטור מומלץ למי שרוצה לצאת מחוץ לבית בשל רמת השליטה הגבוהה שהוא מעניק והמענה לירידה ועליה בטוחה על מדרכה או מדרגה.

יש מספר סוגים של רולטורים כאשר ההבדל העיקרי הוא מספר הגלגלים שלהם. היתרון של רולטור 3 גלגלים הוא עצם היותו קטן ונייד יותר, מה שמאפשר לו תנועה טובה יותר במקומות הומי אדם כמו סופרמרקט, בנק וכולי. רולטור 4 גלגלים מגיע ברוב המקרים עם מושב קטן ומאפשר מנוחה קצרה מההליכה בכל מקום. כמו כן ניתן לחבר אליו סל קניות שיכול לשאת מספר מוצרים בסיסיים.

כדי שתקבלו תמונה טובה יותר על רולטורים הנה כמה דגמים מובילים שמייבאת ומוכרת חברת קוסמוטרייד :

רולטור פלדה או אלומיניום 3 גלגלים – מעניק יכולת תמרון מושלמת בשימוש, בבית או מחוץ לבית. מיועד בעיקר לאנשים עצמאיים שעדיין יכולים לדאוג לעצמם. בעל שני מעצורי יד הנועלים את הגלגלים במקרה הצורך למניעת החלקה ושליטה מלאה על הרולטור.

רולטור מג’יק – מיועד לאלו שמחפשים נוחות וניידות באריזה אחת. רולטור זה עשוי מאלומיניום קל משקל, גלגלי PU גדולים ומושב ומשענת גב למנוחה אחרי מאמץ. הרולטור מגיע עם בלמים לגלגלים האחוריים בעלי מנגנון נעילה בלחיצה אחת, גלגלים קדמיים שמסוגלים להתנתק בלחיצה אחת, סל קניות נשלף. רולטור מג’יק מתקפל בקלות לגודל קומפקטי שכמעט כל אדם יכול לשאת.

רולטור Dimond עם כסא העברה – רולטור ייחודי מסוגו אשר הופך בין רגע לכסא העברה נוח ושימושי. רולטור נוח במיוחד בעל ידיות הניתנות לכיוון גובה ובעלות ידיות בלימה עם אפשרות לנעילת הגלגלים. רולטור זה הינו ייחודי מאחר שהוא בעל אפשרות נוספת המאפשרת הפיכת הרולטור לכיסא העברה נוח, יעיל ואיכותי. את משענת הגב הופכים לכיוון הישיבה ומוציאים את הרגלית המקופלת מתחת למושב הנוסע, כך יכול המשתמש להפוך את הרולטור לכסא העברה. את הכסא מניידים בעזרת מוביל אשר דוחף את הכסא בעזרת הידיות הנוחות.

רולטור לייזר U-Step II – רולטור המיועד בעיקר לחולי פרקינסון ולחולים נוירולוגים. בעל 7 גלגלים ומערכת בולמי זעזועים משוכללת, שתפקידם לספק יציבות ונוחות מירבית גם בעת הליכה על משטח שאינו חלק ולאפשר נסיעה חלקה במדרגות נמוכות כגון שפת מדרכה ללא צורך בהרמת הרולטור. נקודת המוצא של הגלגלים היא נעילה, כך שניתנת שליטה מלאה למשתמש. הרולטור בצורת U שמספקת יציבות מיוחדת ומאפשר להוסיף אופציה חדשנית של התקן לייזר וסאונד המסייעים בשיפור ההליכה, בקצב ההליכה ובהגדלת הצעדים. הלייזר מאיר קו אדום על הרצפה המסמן בבהירות למשתמש היכן יש לדרוך ובכך מעודדת את ההליכה הנכונה.

קוסמוטרייד מציעה לכם מגוון של רולטורים מהמתקדמים בשוק במחירי יצרן נמוכים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.